Divadelné predstavenie - Pygmalion 2023

Dráma Pygmalion patrí medzi najhranejšie hry nositeľa Nobelovej ceny za literatúru G. B. Shawa. Hra ponúka stále aktuálnu tému arogancie a citovej prázdnoty spoločenských elít. Zobrazuje materiálnu priepasť medzi spoločenskými vrstvami. No napriek tomu by si mal divák pripomenúť najmä to, že slušnosť a rešpekt k iným nie sú viazané na spoločenské postavenie. V 50. rokoch 20. storočia sa hra Pygmalion stala predlohou amerického muzikálu My Fair Lady.

viac info

Banket III. A – Čaro lesa

Dňa 29. 11. 2023 sa na našej škole uskutočnila cvičná praktická maturitná skúška žiakov lll. A na tému ,,Čaro lesa” pri príležitosti otvorenia lesoparku. Celý banket prebiehal v útulnej atmosfére zdobenej prírodnými tónmi. Účastníci cvičnej praktickej maturitnej skúšky mohli oceniť jedinečnú atmosféru, ktorú sme mali možnosť vytvoriť, to prispelo k celkovému pohodliu a prijemnej atmosfére podujatia. Slávnosť sme pripravili my žiaci, a na konci dňa sme si mohli vychutnať jedlá, ktoré sme sami pripravili. Taktiež sme pozvali našu triednu učiteľku Mgr. Andreu Pipkovú. Po odbornej stránke nám pomáhali a kontrolovali aj hodnotili vyučujúci Ing. Adela Vašková a Ing. Petra Mihaliková.

viac info

Banket III. B – Predpremiéra filmu Coco

Dňa 28.11.2023 sa uskutočnil banket triedy III. B, na tému “Predpremiéra filmu Coco”. Banket sa niesol v pohodovom, rozprávkovom duchu a skvelom jedle.

viac info

Animácia v hoteloch hotelovej siete TRINITY

Dňa 29. 11. 2023 sme sa zúčastnili na prednáške o hotelovej sieti TRINITY. Je to sieť troch hotelov na Slovensku (hotel Atrium v Novom Smokovci, hotel Sitno v Štiavnických vrchoch a hotel Senec pri Seneckých jazerách).

viac info

Imatrikulácia 2023

Dňa 16. 11. 2023 v našej športovej hale žiaci IV. A triedy v rámci predmetu Animácia v hoteli si pripravili privítanie našich prvákov.

viac info

Barmanský kurz 2023

V termíne 6. – 9. novembra 2023 sa uskutočnil na našej škole barmanský kurz, na ktorom sa 18 žiakov z našej školy naučilo základne znalosti v oblasti nielen barmanstva ale aj somelierstva a baristiky.

viac info

Deň zdravej výživy 2023

Deň zdravej výživy na Hotelovej akadémii, ktorý zorganizovala pani učiteľka Frantová spolu s triedou IV. B, bol výnimočným a chutným zážitkom. Študenti a ich učitelia predviedli svoje talentované kulinárske a remeselné zručnosti.

viac info

Prešov číta rád 2023

„Zviezli“ sme sa so záchranárom

viac info

(Online) stretnutie s Lucie Décosse

Letné Olympijské hry 2024 sa budú konať v hlavnom meste Francúzska, v Paríži. Francúzsky Inštitút v Bratislave nám však ponúkol zažiť kúsok športového ducha už teraz.

viac info

Európsky deň jazykov - exkurzia Košice

Aj naši žiaci sa zapojili do Európskeho dňa jazykov.

viac info
<<< 1 2