Martin Hudák

hudak_1

Školu Hotelovú akadémiu v Prešove absolvoval v rokoch 2005 – 2010.
K štúdiu na škole ho motivovala okrem možnosti vzdelávať sa, tiež možnosť získavať praktické zručnosti v reálnej praxi a príležitosť cestovať a spoznávať svet.
Počas štúdia reprezentoval školu v mnohých barmanských a baristických súťažiach, v ktorých získal aj popredné umiestnenia. Za úsilie, ktoré venoval rozvoju svojich profesijných zručností popri štúdiu bolo ocenenie

Študent roka udelené Prešovským samosprávnym krajom.

Po absolvovaní školy začal pracovať za barom. Rýchlo objavil svoju vášeň pre prípravu kávy a koktailov ale hlavne pre ich kombináciu. Po piatich rokoch práce na Slovensku sa presťahoval do Londýna a stal sa súčasťou jedného z najlepších svetových barmanských  tímov v Americkom Bare,  v Savoy´s , kde pracoval na pozícii senior bartender takmer štyri roky. Svoje odborné znalosti stále neúnavne zdokonaľoval a zúčastňoval sa prestížnych svetových súťaží. Opakovane bol vo  finále Coffee in Good Spirit (príprava kávového nápoja s pozoruhodným príbehom a Irish Coffee).

Jeho umiestnenia v tejto disciplíne:

druhé miesto v Melbourne v roku 2014,

druhé miesto v Shanghai v roku 2016.

Prvé miesto v Coffee in Good Spirit získal v Budapešti v roku 2017.

Tento úspech mu otvoril dvere do sveta, navštívil 50 krajín so svojím tréningovým programom v oblasti prípravy kávy a koktailov. Vyškolil takmer 3000 vášnivých milovníkov kávy.
Jeho spoločnosť Spirituál Coffee sa venuje príprave konceptov kávových koktailov pre bary a kaviarne v rôznych kútoch sveta.

Je Global coffee ambassador pre austrálsku spoločnosť vyrábajúcu kávový likér
Mr. Black Spirits, ktorý prezentuje po celom svete.

V súčasnosti žije v Sydney v Austrálii, kde si otvoril bar MAYBE SAMMY (klasický hotelový koktailový bar, ktorý nie je súčasťou hotela).

Jeho bar vyhral na TOTC cenu Best New International Cocktail Bar 2019 a tiež bol vyhodnotený ako najlepší bar v Austrálii – Best Austalian Bar a umiestnil sa na 11. mieste spomedzi 50 najlepších barov sveta.

Barmanským časopisom the DRINK - Drink Magazine Bar Awards v Shanghai
bol vyhlásený za nového Medzinárodného barmana za rok 2019.
Časopisom Forbes Slovensko bol v marci 2020 ocenený mladá osobnosť 30 pod 30.
V septembri roku 2020 bol spoločnosťou Drinks International vyhlásený
za 49. najvplyvnejšiu osobnosť v odbore na svete.

Martinove úspechy:

Number 11th - World's 50 Best Bars 2020 – London / Michters Art Of Hospitality - World's 50 Best Bars 2020 - London

Winner - Best New International Cocktail Bar 2019 - Tales Of The Cocktails - New Orleans

Winner - Best Bar Of The Year 2019 - Australian Bars Awards 2019

Winner - Best Bar Team 2019 - Australian Bar Awards 2019

Winner - Best New Bar, Best New Menu & Best Bar Of The Year 2019 - Alia Awards

Odkaz pre študentov: „Pri prijímaní vedomostí buďte pozorní, nikdy neviete, kedy ich zúročíte.“