4. ROČNÍK EUROCUPU NA HOTELOVEJ AKADÉMII V PREŠOVE

„EUROCUP JUNIOR BARISTA 2022“

Dňa 23. novembra 2022 sa v priestoroch Hotelovej akadémie v Prešove uskutočnil

4. ročník baristickej súťaže „EUROCUP JUNIOR BARISTA 2022“, ktorá bola v minulých rokoch súčasťou medzinárodnej juniorskej barmanskej súťaže „EUROCUP“ organizovanej školou 27 rokov.

Podujatie sme organizovali pod záštitou Prešovského samosprávneho kraja. Hlavným organizátorom súťaže je Hotelová akadémia v Prešove.

Sprievodným podujatím „EUROCUP JUNIOR BARISTA 2022“ bol Deň otvorených dverí na Hotelovej akadémii v Prešove samozrejme tiež dňa 23. októbra 2022 v čase od 9,00 do 13,00 hod. Návštevníci mali možnosť nazrieť do priestorov školy a dozvedieť sa viac jej o aktivitách.

Žiaci HA Prešov pripravili návštevníkom ukážky svojich odborných zručností z oblasti gastronómie, predstavili možnosti odbornej praxe na Slovensku i v zahraničí. Návštevníci mali možnosť ochutnať pripravené chuťovky, zdravé cukrovinky, miešané drinky, flambované pokrmy. Zaujímavou skúsenosťou bola tiež návšteva improvizovanej reštaurácie v tme, kde si mohli návštevníci vyskúšať, ako sa cítia zrakovo postihnutí ľudia vo verejných priestranstvách. Workshopy na odborné gastronomické témy zaujali svojou odbornosťou a pestrosťou.

Pre záujemcov o štúdium na našej škole sme pripravili ukážky otvorených hodín z cudzích jazykov, konkrétne anglického, nemeckého, francúzskeho i ruského jazyka i možnosť overiť si vedomosti zo slovenského jazyka formou krátkych kvízov.

Veríme, že ste sa s nami dobre zabavili, niečo nové ste sa dozvedeli a spolu sme prežili príjemný deň.

Tešíme sa na nové stretnutia

Výsledkové listiny

Poradie Cappuccino