Talianska kuchyňa

02.03.2022

Buon giorno! Dobrý deň v Taliansku, vlastne v talianskej kuchyni, na hodine CCJ v II. A. Čo vám z tejto kuchyne dnes ponúkame?

Aktualizovaný školský semafor

28.02.2022

Ministerstvo školstva za účelom udržať bezpečné prostredie v školách a školský zariadeniach zostavilo manuál ŠKOLSKÝ SEMAFOR v školskom roku 2021/2022, ktorý stanovuje základné prevádzkové podmienky škôl a školských zariadení, vrátane špecifík dodržiavania protiepidemických opatrení a odporúčaní počas pandémie ochorenia COVID-19.

VALENTÍNSKA KVAPKA KRVI 2022

14.02.2022

S Dňom zaľúbených – 14. februárom – je už tradične spojená jedna z najväčších náborových kampaní SČK – darcovstvo krvi. Zapájajú sa do nej tisíce ľudí a mnohí z nich sú prvodarcovia.

Letná prax v Írsku - The Royal Valentia Hotel

31.01.2022

Chceli by sme vám porozprávať o našej skúsenosti na letnej praxi v Írsku, konkrétne hoteli The Royal Valentia, ktorý sa nachádza na menšom ostrove Valentia na juhozápade Írska. Hotel je kapacitne menší, nemá viac ako 30 izieb čo bol prvý príjemný dojem keďže obe preferujeme prácu v menších rodinných podnikoch, čo práve tento hotel je.

Židovská kuchyňa

27.01.2022

Na hodinách Technológie prípravy pokrmov a Cvičenia z technológie prípravy pokrmov sme sa rozhodli pravidelne venovať pozornosť príprave jedál národných kuchýň. Sme presvedčení, že poznávanie zvykov a chutí rôznych národností pomôže našim študentom pochopiť a tolerovať rozdielnosť národných kultúr.

Prax v Nemecku - Waren

19.01.2022

Ahojte, tu Magdaléna a Kristína, radi by sme Vám predstavili našu prax v meste Waren v Nemecku.

Banket pri príležitosti svadobného obeda

16.12.2021

Aj tento rok sa napriek nepriaznivým podmienkam pandemickej situácie uskutočnil dňa 10. 12. 2021 banket III. B triedy s témou “Svadobný obed“. Tému banketu sme si zvolili na počesť všetkých zamilovaných párov, ktorým tento krásny zážitok kvôli pandemickej situácii nebol umožnený.

Online prezentácia z Ruského centra

10.12.2021

Dňa 2. 12. 2021 sa naša trieda V. C zúčastnila ďalšej online prezentácie s pani G. Turisovou z Ruského centra Prešovskej univerzity v spolupráci s našou pani učiteľkou.

Medovníky pre zdravotníkov

09.12.2021

Koľko vďačnosti sa vojde do balíčka s medovníkmi? Ťažko povedať. Presne týždeň trval projekt našej triedy, ktorým sme chceli aspoň symbolicky vyjadriť obrovskú vďaku tým, ktorí bojujú v prvej línii vo vojne, čo nás trápi už bezmála dva roky.

Maturantská kvapka krvi

09.12.2021

Dňa 7. 12. 2021 sa žiaci V. C triedy spolu s ich triednou učiteľkou rozhodli podporiť projekt Maturantskej kvapky krvi v spolupráci s Národnou transfúznou službou vo Fakultnej nemocnici J. A. Reimana v Prešove.

1 2 ... 13 14 15 16 17