Legendy rocku - V. D - 2022

Dňa 31. 3. 2022 sa uskutočnila žiakom V. D triedy praktická časť odbornej zložky maturitnej skúšky. Na túto slávnosť sme čakali veľmi dlho a už je za nami. Spoločne sme si vybrali tému, s ktorou sme určite ohúrili všetkých pozvaných hostí a s našou ambicióznosťou sme to dotiahli až do najmenších detailov. Vybrali sme si tému, ktorá nebola až taká zvyčajná ako pominulé roky. Bola to slávnostná recepcia s názvom Legendy rocku, pri príležitosti otvorení baru.

Tento deň bol namáhavý a náročný, ale zvládli sme ho úspešne a s úsmevom na perách. Mesiace a týždne ťažkej práce nevyšli nazmar. Otvorenie slávnostnej recepcie sa začínalo o 16:30 v priestoroch školy Hotelovej akadémie, kde žiaci predviedli svoje zručnosti a odborné znalosti v odbore, ktoré sa naučili počas celého štúdia na škole.

Nechýbala rockovo - elegantná výzdoba a atmosféra celého večera, ktorú tvorili elektrické gitary, platne od známych rockových skupín, figuríny oblečené v rockovom štýle a hudobný program, ktorý bol sprevádzaný spevákom, gitaristom a sólistom na elektrickej gitare. Na záver celého večera sa krájala torta, ktorá bola tiež súčasťou programu a pripravil ju náš šikovný spolužiak.

Z gastronomického hľadiska nemohli chýbať ani kvalitné a pestré jedlá ako sú miniburgre, verrines z avokáda s údeným lososom, či jelenie ragú s hokkaido haluškami. Zo sladkých pokrmov nechýbali aj dezerty ako brownies  s višňovým krémom a  limetkový cheesecake.

Ozvláštnenie večera tvorili ukážky obsluhujúcich, ktorí predviedli dekantáciu vína, tranšírovanie, flambovanie, príprava šalátového kokteilu,  kávy a miešaných nápojov.

Najdôležitejším článkom akcie boli pozvaní hostia naši rodičia, ale hlavne maturitná komisia, ktorá počas celého večera sledovala priebeh akcie, aby nás mohla ohodnotiť. Maturitnú skúšku sme všetci úspešne zvládli.

Hostia odchádzali s malým prezentom v podobe handmade mydielka, odznakom kapely a magnetkou s logom našej akcie.

Všetci sme si to neskutočne užili a veríme, že budeme na tento večer ešte dlho spomínať.

V mene celej triedy zo srdca ďakujeme našim rodičom, pani triednej učiteľke, maturitnej komisii, všetkým učiteľom a konzultantom.

Na záver by som poďakovala aj našim sponzorom, ktorí nám veľmi pomohli, lebo bez nich by sa nám recepciu podarilo zrealizovať veľmi ťažko.

Článok s fotogalériou