Produktové školenie 2018

V dňoch 13. 02. 2018 a 14. 02. 2018 sa konali na našej škole pre žiakov i pre pedagógov školenia z oblasti tovaroznalectva i z oblasti barmanstva spojené s workshopmi – praktickými ukážkami a degustáciami nápojov.

Dňa 13. 02. 2018 sa konalo školenie s brand ambasadorom  Becherovky na Slovensku Marekom Polomským. Bolo to veľmi podnetné stretnutie s množstvom zaujímavých informácií o histórii, výrobe a použití Becherovky. Záver školenia patril prezentácii miešaných nápojov s použitím Becherovky. Účastníci získali tiež užitočnú odbornú literatúru.

14. 02. 2018 sa niesol v znamení stretnutia s Ľubošom Končokom, project manager Junior Bartender Challenge, ktorý zastupuje organizátora ďalšieho ročníka juniorskej súťaže  „Junior Bartender Challenge“ v Banskej Bystrici usporadúvanej firmou Pernod Ricard Slovakia. Aj toto stretnutie bolo pre účastníkov veľmi cenným obohatením o nové informácie a skúsenosti zo sveta tovaroznalectva z oblasti spiritov. Získané nové vedomosti si mohli účastníci overiť v záverečnom teste, ktorý bol zároveň nomináciou na účasť dvoch žiakov našej školy na pripravovanú súťaž. Neodmysliteľnou súčasťou školenia bola i praktická prezentácia použitia rôznych druhov spiritov v miešaných nápojoch v prevedení Ľuboša Racza.

Účasťou na produktových školeniach získavajú žiaci ale aj pedagógovia informácie zo sveta výroby spiritov a hlavne, oboznamujú sa so zavádzaním nových technológií pri výrobe.