Medzinárodná barmanská súťaž juniorov Eurocp 2015

Na začiatku nového školského roka 2015/2016 organizovala naša, Hotelová akadémia v Prešove medzinárodnú barmanskú súťaž juniorov „Eurocup 2015“, ktorej 23. ročník sa uskutočnil v Prešove v dňoch 11. – 13. novembra 2015.

Barmanskej súťaže v kategórii „klasik“ sme sa popri iných súťažiacich zúčastnili samozrejme aj my. Za každú prihlásenú školu sa podujatia mohlo zúčastniť jedno dvojčlenné družstvo. Každý súťažiaci musel vymyslieť nápoj podľa podmienok určených organizátorom to znamená, že musel pripraviť nápoj podľa vopred stanovených pravidiel a to:

before dinner drink, pri príprave ktorého súťažiaci museli použiť min. 2  cl povinného nápoja – Shappire Bombay London dry gin

- soft drink, pri príprave ktrého súťažiaci museli použiť min. 1 cl povinnej ingrediencie – ľubovoľného sirupu značky Monin.

Našu školu na súťaži reprezentovali dve družstva v zložení:

- Prešov 1: Ivana Palgutová z V. A triedy a Peter Grega z V. B triedy,

- Prešov 2: Šimon Šarnik z V. B. triedy a Matej Čanda zo IV. C triedy.

Obohatením 23. ročník Eurocupu bude viacero noviniek. Jednou z nich bola vložená súťaž baristov „Slovak barista Cup junior 2015“. Tejto súťaže sa za školu zúčastnili dve žiačky a to Ivana Palgutová z V. A triedy a Anita Korinková zo IV.C triedy.

Napriek svedomitej príprave všetkých súťažiacich sa za našu školu ani jednému nepodarilo umiestniť na oceňovanom mieste. Účasť na súťaži bola však pre všetkých cennou skúsenosťou.

Na súťaž žiakov pripravovala Mgr. Ľudmila Harčariková.