17th G&T Cup Competition Bled

Dňa 10. 5. 2023 sa študentky našej školy Annamária Baršayová zo IV.B a Anežka Motýľová z II.C zúčastnili 17. ročníka barmanskej súťaže G&T Cup Competition v Blede v Slovinsku. Žiačky sa na súťaž pripravovali a vymýšľali originálne drinky s bylinkovým obsahom. Zo Slovenska odchádzali už o deň skôr, keďže cesta je dlhá a náročná.

Súťaže sa zúčastnilo mnoho ďalších krajín ako sú napríklad: Slovinsko, Holandsko, Rakúsko, Malta, Chorvátsko (dokonca z viacerých ostrovov) a Slovensko.
Získali sme dve vzácne ocenenia:
Absolútne 3. miesto a ocenenie za najlepšie zvládnutú tému.

1. miesto: Malta
2. miesto: Chorvátsko
3. miesto: Slovensko, HA Prešov

Zo súťaže sme si odniesli nielen ocenenia, ale aj mnohé skúsenosti a priateľstvá. Nadobudnuté skúsenosti určite využijeme aj na ďalšej odbornej praxi. Za možnosť zúčastniť sa ďakujeme škole a našej pani učiteľke Ing. Lucii Bučkovej, ktorá nás na túto súťaž pripravovala.