Návšteva francúzskej aliancie

Viete odkiaľ pochádzajú hranolky? Spoznali by ste na obrázku koláčik Éclair alebo herečku Audrey Tautou? S podobnými otázkami sa museli popasovať žiaci II. A triedy, keď chceli uspieť v kvíze o francúzskej kultúre a jazyku.

Marec nie je len mesiacom kníh, ale aj mesiacom FRANKOFÓNIE. Aj preto sme sa 12. marca vybrali s našimi francúzštinármi do Košíc, kde sme navštívili Francúzsku alianciu. Žiaci mali možnosť dozvedieť sa viac o jazykových kurzoch, súťažiach a podujatiach, ktoré Francúzska aliancia pravidelne organizuje nielen v Košiciach, ale už aj v Prešove.

Veľké poďakovanie patrí Estelle Kosnansky, riaditeľke Francúzskej aliancie, za milé privítanie a sprevádzanie a už teraz sa tešíme na ďalšie frankofónne akcie.

Článok s fotogalériou