WORKSHOP ERASMUS+ NA HOTELOVEJ AKADÉMII V PREŠOVE

Žiaci našej školy odprezentovali svoju odbornú stáž v Slovinsku na workshope, ktorý sa konal dňa 14. 09. 2023 v priestoroch školy. Počas svojej stáže žiaci mali možnosť pracovať v prestížnych hoteloch Lovec a Astória v Blede.

Ich odborná prax zahŕňala prácu na recepcii, vo výrobnom a odbytovom stredisku, na úseku ubytovania hostí  a na úseku poskytovania wellness služieb.  Žiaci mali možnosť užívať si aj voľný čas. Spoznávali mesto Bled i hlavné mesto Slovinska, Ľubľanu. Zavítali aj do mesta Radovljica. Ich dobrodružná cesta ich zaviedla až k moru, kde navštívili mesto Piran, nazývané „slovinské Benátky“. Taktiež obdivovali najkrajšiu jaskyňu na svete  v Postojnej a navštívili nádherný renesančný hrad v Predjame.

Riaditeľ školy, MVDr. J. Šenko, odovzdal účastníkom mobility certifikáty, ktoré budú pre žiakov prínosom na domácom aj medzinárodnom trhu práce.

Ďakujeme všetkým účastníkom, ktorí sa zúčastnili workshopu, za príjemne strávené chvíle.