Účelové cvičenia 2018

14. 5. 2018 sa uskutočnili účelové cvičenia žiakov 1. a 2. ročníka. V rámci kampane „NEBUĎ CESTNÝ ANALFABET, PRÍĎ SI K NÁM OSVIEŽIŤ PAMÄŤ “, realizovala Autoškola VaV na našej škole prednášky PRVEJ POMOCI A DOPRAVNEJ VÝCHOVY.

Túžbou mladých ľudí je naučiť sa viesť motorové vozidlo – či už malý motocykel alebo aj automobil. Prvý predpoklad bezpečného vedenia motorového vozidla je dobrá znalosť pravidiel cestnej premávky. Nestačí však pravidlá iba poznať, vodič ich musí v jednotlivých situáciách vždy správne uplatniť.
Rovnako tak je vo všeobecnosti dôležité upozorniť na dôležitosť prvej pomoci a na potrebu vedieť ju poskytnúť.  Význam tejto schopnosti sa prejaví najmä v kritických situáciách, akými sú nehody rôzneho druhu a domáce úrazy, ale aj pri prevencii chorôb. Po náučných prednáškach naši študenti absolvovali vychádzku na Kalváriu, ktorá je jedným z najkrajších miest na dokonalý výhľad a to na celý Prešov.

PaedDr. Martina Frantová