Súťaž mladých barmanov Bzenec 2018

Stredná škola gastronómie, hoteliérstva a lesníctva v Bzenci v Českej republike organizovala 18. januára 2018 súťaž mladých barmanov „Vínny cocktail cup 2018“.

S radosťou sme prijali pozvanie a zúčastnili sme sa súťaže s dvojčlenným družstvom v zostave

Matej Batík z III. B a Šimon Mikula z II. B triedy.

Jedinou podmienkou a zároveň základnou povinnou  ingredienciou bolo použitie jedného zo sponzorských vín z moravských vinárstiev. Prijatá výzva znamenala zostaviť ľubovoľnú receptúru. Poctivá príprava sa vyplatila a priniesla so sebou úspech v podobe:

2. miesta pre Mateja Batíka a 5. miesta pre Šimona Mikulu.

Účasť na súťaži priniesla nielen umiestnenie, no hlavne skvelé zážitky, veľa nových podnetov a skvelú atmosféru v kolektíve začínajúcich barmanov ale aj profesionálov.

K dobrému pocitu prispelo tiež uznanie od hodnotiacich komisárov za využitie domácich sirupov a za predvedenie profesionálnej práce za barom. Samozrejme, chybičkám sme sa nevyvarovali, no tie paradoxne posúvajú vpred, pretože, keď si ich uvedomujeme, tak sa ich v budúcnosti vyvarujeme.

Na súťaž žiakov pripravovala Mgr. Harčariková a bezpečnú cestu zaistil Mgr. Šebej.