SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE PRVÉHO DISNEYLANDU NA SLOVENSKU

Dňa 29. 11. 2019 žiaci 3. A triedy uskutočnili projekt – banket - v rámci predmetu EPP pri príležitosti slávnostného otvorenia prvého Disneylandu na Slovensku.

Téma bola originálna a spracovanie elegantne. Výzdoba bola ladená do tónoch bielej, striebornej a kráľovskej modrej farby. Ako hlavná dekorácia  na stoloch boli  Mickey Moussove hlavy z bielych ruží doplnené svietnikom.  Na okná sme umiestnili  svietniky vyrobené zo zaváraninových pohárov so siluetou postáv z rôznych Disneyoviek.  V pozadí  cez dataprojektor sa premietali  klasické Disneyho   rozprávky. Celkový efekt miestnosti dopĺňala fotostena ozdobená balónmi a celý  priebehu banketu  starostlivo sledoval  sám Walt Disney z obrázku .  Žiaci boli oblečení  do štýlu nášho banketu.

Pokrmy  slávnostného menu  predstavovali spojenie tradičných surovín a modernej gastronómie  s prvkami americkej a slovenskej kuchyne. Ich pomenovania súviseli taktiež s Disneyho postavami   z rozprávok, napr. tekvicový krém dostal názov Popoluškin koč,  hlavné jedlo sme pomenovali Pochúťka Levieho kráľa.  Prezent  predstavovala  ruža  zo sviečky na  paličke z balónov. Všetky spomínané dekorácie a prezent boli  hand-make výrobky žiakov 3. A.

Ďakujeme pani učiteľke Mihályovej, Mojzešovej a Jankaničovej za  pomoc a za cenné rady pri príprave a realizácii banketu a taktiež ďakujem spolužiakom za vydarenú akciu, na  ktorej sme sa preniesli do čias detstva  v duchu myšlienky Človek nikdy  nie je  príliš starý na rozprávky.

Spracoval:  Hlavný manažér Juliána Čarabová