Rozbehni sa!

V tomto školskom roku sa žiaci piateho ročníka zapojili do projektu „Rozbehni sa!“ po prvýkrát. Vďaka tomuto projektu majú žiaci možnosť overiť si, či sú ich nápady dostatočne dobré na to, aby z nich mohli byť fungujúce biznisy.

Hlavnou myšlienkou teda je: „produkt nebuduj, ale otestuj“. Žiaci piateho ročníka, v rámci predmetu Marketing, majú možnosť vytvárať si nové a inovatívne nápady na podnikanie. Práca prebieha v tímoch. Každý žiak, ktorý je zapojený do projektu získa certifikát, ktorý potvrdzuje, že pracoval na tvorbe nápadu. Na hodine marketingu sa všetky nápady jednotlivých tímov predstavili a najlepší nápad v každej triede získal aj malú sladkú odmenu. Organizačný tím programu Rozbehni sa! zo všetkých prihlásených nápadov vyberie 15 – 25 s najväčším potenciálom. Títo žiaci budú môcť svoj nápad ďalej rozvíjať s bonusom 100 EUR, ktoré dostanú od Rozbehni sa!. Budú mať tak možnosť vyskúšať si, či by sa ich nápad dokázal uchytiť a udržať na trhu a byť úspešný.

Jakub Grega, V. D