Netradičné vyučovanie na netradičnom mieste

Prvé septembrové dni sú vhodné na to, aby žiaci strávili vyučovanie netradičnými spôsobmi na netradičných miestach.

Žiaci II. C triedy mali možnosť navštíviť Múzeum rusínskej kultúry a spojiť občiansku náuku, dejepis, náboženskú aj etickú výchovu do jednej vyučovacej hodiny. Riaditeľka múzea p. Glosíková s entuziazmom rozprávala žiakom o dejinách Rusínov, ich každodennom živote, kultúre, náboženstve. Žiaci mohli na vlastné oči vidieť nielen zbierku liturgických predmetov, ale aj predmetov používaných pri práci doma aj na poli. Mnohí zistili, že podobné „kúsky histórie“ majú aj ich starí rodičia, niektoré sú odložené na povale, iné im dodnes slúžia.

Na záver dvaja naši žiaci, ktorí aktívne hovoria rusínsky, poskytli rozhovor redaktorovi Rádia Regina v rusínskom jazyku.

Z. Tomková