Naše športové talenty

V športovej hale Hotelovej akadémie na Baštovej ulici sa v sobotu, 2. 3. 2013 zišli priaznivci najpopulárnejšieho kolektívneho športu na Slovensku na 1. ročníku halového futbalového turnaja o pohár riaditeľa Hotelovej akadémie.

Hráči 8 družstiev, rozdelení do 2 skupín, s maximálnym nasadením zvádzali medzi sebou v duchu fair play napínavé súboje o každú loptu, s cieľom streliť čo najviac gólov a tak  potešiť seba, spoluhráčov a zároveň aj náročných divákov v hľadisku.

Napätie postupne gradovalo vo vyraďovacích zápasoch, najmä v tých, kde o postupe do ďalšieho kola rozhodovali pokutové  kopy. Pri ich realizácii diváci v  publiku tlieskali nielen streleckým schopnostiam úspešných exekútorov, ale aj umeniu brankárov, ktorí svojimi fantastickými zákrokmi “ zatienili“ svojich súperov.

Víťazom turnaja sa stal “A“ tím žiakov Hotelovej akadémie, ktorý okrem jednej remízy v základnej skupine nedal svojim súperom žiadnu šancu a ostatné zápasy suverénne vyhral. O tento úspech sa pričinili hráči Jaroslav Sučka a Martin Beňa z I.B, Aleš Vojtáš, Peter Kosť, Patrik Štelbacký a Nórbert Scepaník z II.B,  Imrich Olejník zo IV. B a brankár- legionár Matej Ondrej z Gymnázia sv. Moniky.

Na víťaznú vlnu žiakov Hotelovej akadémie sa úspešne naladil aj tím zamestnancov Hotelovej akadémie, ktorý v náročnej konkurencii obsadil 3. miesto.

Víťazov turnaja dekoroval riaditeľ školy MVDr. Jozef Šenko, ktorý zároveň odovzdal  ceny aj mužstvám, umiestneným v turnaji na ďalších priečkach.

Mimo ihriska, po odovzdaní cien sa medzi hráčmi a fanúšikmi futbalu živo diskutovalo pri lahodnom drinku a  chutnom guľáši. O občerstvenie a pohostenie účastníkov turnaja sa spoľahlivo postaral prevádzkar  reštaurácie Floriánka Bc. Marek Šebej, ktorému patrí veľké poďakovanie za prípravu a organizáciu tohto podujatia.

Hlavné poslanie tohto turnaja, stretnúť sa, zašportovať si a zároveň   upevniť športové priateľstvá, bolo naplnené. Rozlúčkový ceremoniál hráčov a priaznivcov futbalu sa niesol v znamení prísľubu, že „ak budeme zdraví o rok sme tu zas,  lebo  futbal hrať  nás baví, je to proste v nás“.