Na skle maľované

Poľský muzikál libertistu Ernesta Brylla a skladateľky Katarzyny Gartnerovej sa v SND hral s prestávkami takmer tridsať rokov a spája sa s Michalom Dočolomanským v postave Jánošíka. V roku 1993 inscenovalo Na Skle maľované aj Divadlo Jonáša Záborského v Prešove.

Piesne z tohto muzikálu vyšli aj na CD a istý čas boli jedným z najžiadanejších na našom hudobnom trhu.
Muzikálový recitál najkrajších piesní z legendárneho predstavenia Na Skle maľované nám prišli odohrať mladí herci z kočovného divadla Drak z Prešova. Medzi účinkujúcimi bol aj náš bývalý študent z triedy pani profesorky Kurečkovej, Jaroslav Ďurček. Kočovné divadlo toto dielo vrátilo na dosky prešovského PKO, nie však v podobe veselohry, ale ako hudobný recitál piesní. Určite mnohým z nás boli tieto piesne známe aj z televízie, ale musím sa priznať vidieť celý muzikál aj s hereckým obsadením by bol určite ešte väčší zážitok pre každého z nás.

Izabela Čížová I.C

na_skle_malovane.jpg