Mikulášsky večierok 2014

Ako každý rok aj tento sme pre detičky našich učiteľov a pre ich rodičov pripravili Mikulášsky večierok. Celé sa to odohrávalo v priestoroch Floriánky. Len čo sa skončilo vyučovanie, všetci sme sa stretli a pustili sa do práce s prípravami. Všetko sme dali dokopy a už len čakali na hostí. Len čo sme zazreli prvých hostí ako prichádzajú, síce uzimení ale s úsmevom na tvári, vedeli sme, že to dopadne na jednotku.

Celý večer prebiehal v príjemnej atmosfére od začiatku až do konca. Pre všetkých zúčastnených sme pripravili Vianočný program, v ktorom sa nám predstavili talentovaní študenti našej školy a spríjemňovali atmosféru počas celého večera.  Keďže všetky detičky boli poslušné po celý rok, zhasli sme svetlo a v tom sa stalo niečo čarovné, na návštevu k nám zavítal Mikuláš so svojimi pomocníkmi, anjelom a čertom, ktorí rozdali deťom darčeky a vypočuli si od nich básničky, pesničky a od tých odvážnejších aj vtipy. Nasledovalo fotenie a voľný program. Rodičia najmenších sa ponúkli skvelou kávou a občerstvením, tých menších čakali animátorky, ktoré sa o ne starali počas celého večera rôznymi aktivitami ako napríklad kreslenie na tvár, skladanie papierového Mikuláša, čítanie kníh alebo kreslenie si. Ako tak plynul čas, pozreli sme na hodinky a prišli na to, že je najvyšší čas poďakovať sa hosťom za účasť a zároveň sa s nimi rozlúčiť, keďže každého z nás na ďalší deň čakala škola alebo škôlka. Celý večierok dopadol na jednotku, každý odchádzal s ešte väčším úsmevom s akým prišiel a dal nám jasne najavo, že sa k nám blíži niečo ešte oveľa krajšie ako Mikuláš,  že sa k nám blíži najkrajší sviatok v roku, že sa blížia Vianoce.