Medzinárodná gastronomická súťaž „Oheň náš darca“ 2016

V dňoch 7. a 8. júna 2016 sa uskutočnil 10. ročník medzinárodnej gastronomickej súťaže v príprave jedál na grile „Oheň náš darca“. Organizátorom tejto súťaže je Hotelová akadémia Otta Brucknera v Kežmarku v spolupráci mestom Kežmarok.

Súťaže sa zúčastnilo osem súťažných družstiev, ktoré pripravovali rôzne špeciality na grile (syrové predjedlo, mäsový špíz a flambovaný dezert). Našu školu reprezentovalo chlapčenské družstvo v zložení Matej Čanda zo IV.C, Pavol Mičo zo IV. D a Tomáš Kičura zo IV. D. Žiakov na súťaž pripravovali MVDr. A. Strečková a Mgr. Ľ. Harčariková. Na súťaži ich sprevádzal Mgr. M. Šebej.

Vďaka vzornej príprave, žiaci Hotelovej akadémie v Prešove sa umiestnili celkovo na treťom mieste. Všetci súťažiaci si odniesli okrem pekných zážitkov aj kvalitné rady od odbornej komisie.

Na záver celého podujatia sa uskutočnil záverečný raut v priestoroch Hotelovej akadémie Otta Brucknera v Kežmarku.