Medovníky pre zdravotníkov

Koľko vďačnosti sa vojde do balíčka s medovníkmi? Ťažko povedať. Presne týždeň trval projekt našej triedy, ktorým sme chceli aspoň symbolicky vyjadriť obrovskú vďaku tým, ktorí bojujú v prvej línii vo vojne, čo nás trápi už bezmála dva roky.

Trieda IV. C sa v rámci predmetu animácia v hoteli rozhodla spríjemniť predvianočné obdobie tým, že napiekli perníky pre 350 zdravotníkov na covidovom oddelení Fakultnej nemocnice J. A. Reimana v Prešove. Áno, v Prešove sa stará o ťažko chorých 350 zdravotníkov! Aj nás toto číslo prekvapilo, ale zaváhali sme iba na chvíľku, neodradil nás počet, premysleli sme spoločne, ako by sa to dalo všetko stihnúť do Mikuláša.

Každý sa zapojil, všetci chceli pomôcť. Učitelia nám vychádzali v ústrety, vytvorili nám priestor, aby sme to mohli zrealizovať. Rozdelili sme si úlohy, sily a čas a pustili sme sa do práce. Použili sme 10 kíl múky a skoro rovnaké množstvo medu. Žiaci sa striedali pri cestách, plechoch, bielkovej poleve, kartónoch, fóliách na balenie i krabiciach vo finále. Upieklo sa asi  1200 medovníkov, ktoré rozvoňali celú školu a vniesli trochu predvianočnej nálady medzi ostatných. Už na začiatku sme sa dohodli, že každý zdravotník dostane rovnaký balíček so symbolmi Vianoc – stromček, vločku a srdce, na ktoré sme nakreslili medicínsky motív (ten ich veľmi potešil).

Spolu s utorkovým zvonením na koniec siedmej hodiny sme položili do krabice posledný balíček s medovníkmi a spoločne sme si zatlieskali, že sme to zvládli. Čakali sme už len na telefonát z nemocnice, kedy by sme im mohli medovníky priniesť. A ten prišiel vo štvrtok poobede. Dohodli sme stretnutie na riaditeľstve s  pani námestníčkou, ktorej sme odovzdali sladký pozdrav z našej školy. Úprimne sa zaradovala a poďakovala nám za to, že sme si na nich spomenuli a rozhodli sa ich potešiť. Bolo to príjemné stretnutie, odchádzali sme plní spokojnosti, hrdosti a šťastia, že sme sa vedeli zmobilizovať a urobiť niečo pekné pre iných.

Naše poďakovanie patrí aj vedeniu školy, pani Pipkovej, Kalinovej a Krompaskej za podporu a pomoc.