Maturantská kvapka krvi

Dňa 7. 12. 2021 sa žiaci V. C triedy spolu s ich triednou učiteľkou rozhodli podporiť projekt Maturantskej kvapky krvi v spolupráci s Národnou transfúznou službou vo Fakultnej nemocnici J. A. Reimana v Prešove.

Zdravotní pracovníci ocenili snahu, dobrú náladu a ochotu prvodarcov našej školy, ktorých rozhodnutie darovať krv môže inému človeku zachrániť život. Darovaním krvi nepomáhali len iným, ale do určitej miery aj sebe, pretože odber prispieva k regenerácii či zvýšeniu odolnosti organizmu. Študenti sa taktiež dozvedeli dôležité informácie, ako napríklad ich krvnú skupinu a prešli (krvnými) vyšetreniami, ktoré môžu včas odhaliť závažné ochorenia, o ktorých nemusia ani len tušiť. Všetci vďaka odbornému a ľudskému prístupu personálu vyjadrili opätovnú motiváciu podporiť túto myšlienku a stať sa pravidelnými darcami krvi. A tak sa ku zelenej stužke, ktorá symbolizuje nadchádzajúcu skúšku z dospelosti, pridala aj červená kvapka darcu krvi. Práve tá predstavuje ľudskosť, empatiu, snahu pomáhať iným a v neposlednom rade aj to, čo znamená byť dospelým.