KAPUŠIANSKY HRAD

Dňa 9. 9. 2016 sme si my, žiaci II.A, v rámci účelového cvičenia "vybehli" na Kapušiansky hrad.

Do Kapušian sme cestovali vlakom. Počasie bolo nádherné. Cestou zo stanice sme si doplnili zásoby vo výbornej pekárni. Pod hradom nás už čakala ochranárka s veľkým belgickým ovčiakom. Vystupovali sme strmo hore po zelenej značke. Každý išiel vlastným tempom. Všetci sme sa stretli na nádvorí hradu. Tu nám ochranárka z Regionálneho centra ochrany prírody v Prešove, Ing. Marta Hrešová,  porozprávala o maloplošnom chránenom území Kapušiansky hradný vrch a o území európskeho významu Fintické svahy. Potom sme ešte vystúpili na zrekonštruovanú hradnú vyhliadkovú vežu. Miestny sprievodca nám rozšíril obzory o histórii hradu. Kochali sme sa výhľadmi na Slanské vrchy, Slovenské Rudohorie, Branisko i na ďalšie hrady zo Šarišskej hradnej cesty – Šarišský, Zbojnícky a Šebeš. Dole z hradu sme zostupovali po nespevnenej lesnej ceste. Úspešne sme stihli plánovaný vlak do Prešova.

Táto turistická vychádzka splnila svoj cieľ. Podobnej akcie, by sme sa radi opäť zúčastnili.

Žiaci II.A