Junior barista master 2017

Dňa 21. 04. 2017 sa žiaci našej Hotelovej akadémie - Sebastián Zima z III.C triedy a Anita Korinková z V. C triedy zúčastnili súťaže pod názvom „Junior barista master“ organizovanou SCAE Slovakia, v priestoroch Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch.

Súťaž prebiehala od 10:00 hodiny dopoludnia, kedy sa všetci súťažiaci mali možnosť zoznámiť sa s kávovarmi a mlynčekmi na kávu. Okolo 11:00 si vylosovali poradie a začalo sa súťažiť. Všetci súťažiaci boli hodnotení profesionálnymi porotcami SCAE a podliehali pravidlám ako pri profesionálnych majstrovstvách.

Pred súťažou, v čase prípravy na podujatie, si každý zo zúčastnených mal zaobstarať odrodovú kávu podľa vlastného výberu, alebo z odrôd ponúkaných sponzormi. Z kávy, ktorú si každý jednotlivo zvolil, bolo povinnosťou pripraviť 4x espresso, 4x mliečnu variáciu (capucino, latte machiatto...) a 4x signature drink. Čas na predprípravu bol 15 minút, 10 minút na súťažné drinky a okometovanie svojej kávy, chutí, aróm, pôvodu, spracovania kávy  a 15 minút na upratanie pracoviska.

Po vyhodnotení súťaže sa Anita Korinková zo šiestich súťažiacich umiestila na druhom a Sebastián Zima na piatom mieste.

Autor: Sebastián Zima