Európsky deň jazykov - nemecký jazyk

Dňa 26. 09. 2017 sa na našej škole uskutočnil Európsky deň jazykov, pri príležitosti ktorého nám žiačky III. a V. ročníka pripravili prezentáciu o zahraničnej praxi v nemeckom meste Waren. Dievčatá nám priblížili ich pobyt, ako aj ich pracovnú náplň, či vzťahy na pracovisku. Oboznámili nás aj so všetkými podmienkami, ktoré je potrebné splniť pred odchodom na zahraničnú prax.

Dievčatá svojím rozprávaním dokázali povzbudiť tých, ktorí by mali záujem prihlásiť sa na prax, ale majú obavy z toho, že neovládajú dobre nemecký jazyk. Ich odkazom je – „Nie je sa čoho báť“.

Táto prax je naopak skvelá príležitosť sa v nemeckom jazyku zdokonaliť. Preto odporúčali túto skúsenosť všetkým, ktorí doteraz váhali a  majú záujem vyskúšať niečo nové, niečo nové naučiť a zažiť.

Kornélia Džupinová, III.A