Európsky deň jazykov 2016

Dňa 27. 9. 2016 sme v našej škole mali Deň európskych jazykov. Uskutočnil sa v 4 sekciách – ruskej, anglickej, nemeckej a francúzskej.

V sekcii ruského jazyka sme žiakom prezentovali geografiu, gastronómiu, tradície, kultúru a zvyky ruského národa. Výklad bol netradičný, prezentáciu viedli žiaci školy. Prezentácia nespočívala len v teoretickej forme, ale aj v ochutnávke tradičného jedla a výstave predmetov charakterizujúcich ruskú krajinu a národ. Prezentácia prebiehala od rána, no diváci sa striedali  a každú hodinu ich bolo viac a viac.

Pre nás, žiakov, to bola zaujímavá skúsenosť. Získali sme mnoho nových poznatkov a veríme, že sa nám táto príležitosť  naskytne aj na budúci rok.

Veľmi nás potešilo, že sa na nás prišlo pozrieť aj vedenie školy.

Dúfame, že aj vy ste sa dozvedeli veľa nových informácií. Za tento krásny deň, plný zaujímavostí, ďakujeme všetkým učiteľom, ktorí pripravili túto peknú akciu.

S pozdravom – tím zo sekcie ruského jazyka:
Barbora Solárová, Alexandra Sokolová z III. C a
Tomáš Olejčuk, Helena Kosťová a Šimon Šenko z II. C triedy.