Deň výživy 2017

Výživa je v súčasnosti často používané slovo, čo však hovorí tebe? Výživa do značnej miery ovplyvňuje naše zdravie, naše správanie a našu psychiku.

16. októbra sme si aj my v škole pripomenuli svetový deň výživy a to krátkym príhovorom v školskom rozhlase a ochutnávkou  zdravej desiaty v našom bufete.

Ing .Bučková a MVDr. Mihályová pripravili spolu so žiakmi I. a III. A   zdravé nátierky a to mrkvovo-jogurtovú, tvarohovo-redkvičkovú a fazuľovú na celorozrných chuťovkách a ryžových chlebíčkoch. Ponuku spestrili aj jablkovo-kalerábový šalát a tekvicový krém so semiačkami.

Realizáciou tohto podujatia sme chceli upozorniť, že čo je zdravé, môže byť aj chutné a pohľadom lákavé a podnieť žiakov k starostlivosti o svoje zdravie.

MVDr. Mihályová