Casargo 2013

V termíne od 23.3. do 28.3.2013 sme reprezentovali našu školu v zložení Ivana Palgutová z II.B, Dana Maľarová z III..A za obsluhu a bar, Miriam Šarišská a Júlia Sedláková za kuchyňu obidve z III.C spolu s učiteľmi Mgr. Pažickým, MVDr. Strečkovou a p. Krajňákom v talianskom Casargu na medzinárodnej gastronomickej súťaži Wellness food&beverage contest Casargo 2013. Súťaž usporiadala stredná odborná škola Centro di formazione professionale albeghiero Casargo.

Keďže to bol prvý ročník súťaže všetci sme mali isté očakávania a nikto presne nevedel do čoho ide :). Súťažilo sa 3 dni, spolu bolo 9 škôl. Škola z usporiadateľského mesta Casargo a neďalekého mesta Como, lotyšskej Jelgavy, z maďarského Debrecínu, poľského mesta Dabrowa Gornicza, francúzskeho mesta Villepinte. Slovensko bolo zastúpené tromi odbornými školami z Prešova, Šamorína a Zvolena.

Súťaž spočívala v realizácii trojchodového wellness menu pre 6 osôb s povolením 1300 kcal celého menu. Okrem toho sa hodnotila príprava aperitívového nápoja, prezentácia ponúkaných nápojov  a servis menu aj úroveň anglickej komunikácie.

Voľné chvíle sme trávili s novými kamarátmi a návštevou Milána, ktoré nás očarilo svojimi historickými pamiatkami. Úžasný zážitok máme zo scenérie talianskeho Predalpia, ktorá dotvárala príjemné chvíle na tomto pobyte.

V posledný deň sa konal gala večer s vyhodnotením súťaže, ktoré nás veľmi potešili. Ivana Palgutová a Dana Maľarová  boli  ocenené za najlepšiu reštauráciu a bar a taktiež  získali druhé miesto za bartending a servis. Veríme že sa takejto súťaže budeme môcť zúčastňovať aj po ďalšie roky a budeme môcť úspešne reprezentovať našu školu, pretože sú to skúsenosti na nezaplatenie.