Beseda o extrémizme

Dňa 21.9.2016 sa žiaci III.B a III.D triedy spolu so svojimi učiteľmi zúčastnili na besede o extrémizme, ktorá bola organizovaná v spolupráci s americkou ambasádou v kine Skala v Prešove. Besedu otvoril americký veľvyslanec v SR Adam Sterling.

Bola to spoveď človeka, ktorý prešiel celým procesom radikalizácie. Od úplnej oddanosti myšlienkam extrémizmu, až k vytriezveniu, prehodnoteniu dovtedajšieho života a boju proti akejkoľvek jeho podobe.

Američan Christian Picciolini však nepatrí k ľuďom, ktorí  by sa rozhodli  za touto kapitolou života  zatvoriť knihu. Naopak, o svojom prerode a skúsenostiach hovorí veľmi otvorene, ba dokonca napísal knihu a založil spoločnosť združujúcich ľudí s podobným osudom.

Našich žiakov veľmi zaujala beseda, ktorá bola v angličtine, a taktiež aj jeho úprimné odpovede na otázky.