Baristická súťaž juniorov „SLOVAK BARISTA CUP junior 2016“ v Martine

V dňoch 9. júna 2016 sa v Martine sa konala baristická súťaž juniorov v príprave kávy a cocktailu SLOVAK BARISTA CUP junior 2016.

Medzi 13 súťažiacimi sme našu školu reprezentovali v zostave Anita Korinková zo IV.C triedy a Vladimír Baňas zo IV. D triedy.

Prvý deň súťaže mal teoretickú podobu. Pre nás, mladých baristov, bol pripravený test z histórie a základnej terminológie kávového zrna a hlavných sponzorov súťaže. Oficiálnym otvorením, dňa 9. 3. 2016, sa začala tá zaujímavejšia časť – príprava voňavých a chutných nápojov.

V deň súťaže museli súťažiaci v stanovenom časovom limite 10 minút zvládnuť prípravu dvoch espress, dvoch cappuccín  a dvoch nealkoholických nápojov podľa vlastného výberu a vlastného receptu. Hodnotila sa – okrem iného - chuťová kvalita, vyváženosť chutí, harmónia i aróma pripravovaných nápojov. Ďalšou disciplínou bolo nastavenie mletia kávy – čiže nastavenie mlynčeka a následné pripravenie dvoch porcií espress.

Na súťaž žiakov pripravovala Mgr. Harčariková a sprievod v deň podujatia Mgr. Šebej.

Anita Korinková sa umiestnila na 4. mieste a Vladimír Baňas získal diplom za účasť.  Na súťaži sme nadobudli nové skúsenosti, ktoré využijeme pri prípravách na ďalšie súťaže.

Mgr. Ľudmila Harčariková