BARISTA JUNIOR 2017

V dňoch 21. - 22. marca 2017 organizovali zástupcovia Strednej odbornej školy hotelových služieb a obchodu v Nových Zámkoch už 9. Ročník majstrovstiev Slovenska v príprave kávy „BARISTA JUNIOR 2017“.

Súťažiaci mali 8 minút na prípravu pracoviska. V súťažnom čase 15-ich minút mal každý súťažiaci pripraviť a predložiť štyrom chuťovým komisárom:

4 porcie espressa,

4 porcie cappuccina,

4 porcie alkoholického alebo nealkoholického fancy nápoja s použitím espressa.

Na upratovanie pracoviska po súťažnom vystúpení mali súťažiaci tiež 15 minút.

Našu školu Hotelovú akadémiu v Prešove na súťaži reprezentovali:

Anita Korinková z V. C triedy – získala cenu za najlepšie pripravené cappuccino,

Vladimír Baňas z V. D triedy – získal diplom za účasť.

Ďakujeme študentom za vzornú reprezentáciu školy a veríme, že účasť na súťaži mala pre nich význam nielen z dôvodu porovnania si svojich zručností s ostanými súťažiacimi ale tiež z dôvodu načerpania nových skúseností a získania nových priateľstiev.

S prípravou na súťaž žiakom pomohla Mgr. Harčariková Ľudmila a bezpečnú cestu a sprievod počas súťaže Mgr. Pažický Milan.