Bacardi – Martini Poděbrady cup 2014

Dňa 17. – 18. marca 2014 sa konala barmanská súťaž juniorov Bacardi - Martini Poděbrady cup 2014, organizovaná Hotelovou školou Poděbrady. Žiaci súťažili jenokolovo a ich povinnosťou bolo pripraviť dva druhy drinkov a z kategórie - sparkling drinku – „Martini summer drink“ – museli súťažiaci pripraviť nápoj s povinnými ingredienciami z rady Martini Vermouth a min. množstvo 5 cl Martini sektu. V druhej kategórii fancy cocktail –„Bacardi Caribbean drink“ – mali súťažiaci povinne použiť 2 cl produktu z rady Bacardi.

Za našu školu, Hotelovú akadémiu v Prešove na Bašťovej ulici sa súťaže za barmanskú disciplínu zúčastnili žiaci Šimon Šarnik z III. A triedy, ktorý sa celkovo umiestnil na 20. mieste  a Róbert Stajanča zo IV. B triedy ktorý sa umiestnil na 13. mieste. Z celkového počtu 36-tich súťažiacich (súťaže sa zúčastnilo 18 dvojčlenných družstiev predovšetkým z Českej republiky – konkrétne zo škôl z Poličky, Velkého Meziříčí, Zlína, Prahy, Karlových Varov, Teplíc, Pardubíc, z Moravskej Třebovej, Trutnova,  samozrejme z hostiteľskej Hotelovej školy v Poděbradoch a zo zahraničia sa okrem našej školy súťaže zúčastnila HŠ zo Slovinského Bledu), považujeme toto umiestnenie za veľmi dobré.

Súčasťou podujatia bolo aj organizovanie „Druhého ročníka baristickej súťaže“. V tejto disciplíne nás zastupoval Patrik Varga zo IV. C triedy. Povinnosťou súťažiaceho bolo pripraviť 4 porcie cappuccina, 4 porcie espressa a 4 porcie kávy alternatívnou metódou. Patrik Varga si zvolil za alternatívnu metódu prípravy kávy – príprava pomocou Aeropressu.

Patrik Varga získal prvenstvo vo svojej disciplíne a bol komisármi súťaže hodnotený veľmi pozitívne.

Žiaci sa na súťaž pripravovali zodpovedne, čo dokazujú aj ich dosiahnuté výsledky.

Na súťaž žiakov pripravovala Mgr. Harčariková Ľudmila.

Ako dozor a zároveň šofér sa podujatia zúčastnil PaedDr. Kuchár Peter.