Aj Hotelka číta rada 2016

V septembri žiaci našej školy opäť potvrdili, že Hotelka naozaj číta rada. Vybrané žiačky druhého ročníka sa zúčastnili besedy so spisovateľkou Zuzkou Šulajovou a žiaci V. C besedy so Zuzanou Šeršeňovou, redaktorkou vydavateľstva Slovart.

Beseda so spisovateľkou Zuzkou Šulajovou

Spisovateľka Zuzka Šulajová našim žiačkam predstavila šiestu časť zo svojej románovej série Džínsový denník. Všetky časti Džínsového denníka sa zaoberajú bežným životom dievčaťa menom Pavla a jej problémami so školou, kamarátkami, chlapcami...

Džínsový denník je podľa mnohých čitateliek vydareným románom pre mladých, preto sme určite viacerí boli šťastní, že sme sa osobne mohli stretnúť so Zuzkou Šulajovou a stráviť s ňou príjemné chvíle.

Denisa Polahárová II. C

Beseda s redaktorkou vydavateľstva Slovart

Dňa 22. septembra 2016 sa v rámci festivalu Prešov číta rád žiaci našej školy zúčastnili besedy s redaktorkou vydavateľstva Slovart Zuzanou Šeršeňovou.

Pani redaktorka nám predstavila svoju náplň práce, taktiež priblížila dej troch zaujímavých, nedávno vydaných kníh, na základe ktorých chcela vysvetliť  dôvod, prečo  ju práve  táto práca tak veľmi baví a napĺňa.

Podotkla, že za každým textom, knihou je človek so svojím vlastným, originálnym príbehom, s ktorým sa  pri čítaní stretáva, spoznáva ho, môže sa  s ním stotožniť a nechať sa inšpirovať. To je práve to obohatenie, ktoré jej dáva nový pohľad.

Určite môžem povedať za všetkých zúčastnených, že sme veľmi vďační za všetky užitočné informácie a za spoločne strávený čas a už teraz sa tešíme  na najbližšie stretnutie.

Andrea Ondisová V. C