30. výročie Nežnej

Dňa 14.11. 2019 sa v našej C5 konala pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie spomienková akcia. Pre učiteľov a žiakov našej školy pripravila ŽŠR video s autentickými zábermi a rozhovormi aktívnych účastníkov revolúcie.

Premietalo sa počas 2. – 5. vyučovacej hodiny aj v čase prestávok.  Žiaci -  generácia, ktorá vie o roku 1989 len z rozprávania - tak mali možnosť nielen počuť, ale aj vidieť. Krátky kvíz preveril vedomosti z daného obdobia  u žiakov,  učiteľov a praktikantov z vysokej školy. Venovali sa im Ema Kučerenková a Katka Švarná (III. D), asi dvadsaťminútové video zostrihal Šimon Tkáč (I. C). Každý žiak dostal za účasť sladkú odmenu. Po skončení akcie vyhodnotili úspešnosť. Na 1. mieste sa umiestnili žiaci III. D, ktorí získali plný počet bodov, na 2. mieste boli žiaci II. A a na 3. mieste žiačky IV. A triedy. Ďakujeme všetkým zúčastneným a úspešným riešiteľom kvízu blahoželáme.

Mgr. Zuzana Bavoľárová, koordinátorka ŽŠR