Záložka do knihy 2022

Poviete si, načo to je, záložka do knihy, to ešte niekto číta? To vie niekto vyrobiť? My sme sa presvedčili o tom, že to zvládneme. Presvedčili nás o tom aj žiaci I.A a I.C triedy, ktorí sa zapojili do celoslovenského projektu ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA SLOVENSKÉ ŠKOLY.

V rámci hodín slovenského jazyka a literatúry sa oboznámili s cieľom projektu. Prvotnou úlohou bolo vytvoriť vlastnoručne klasickú papierovú záložku. Tie naše mali rozmanité tvary, rôzne veľkosti a žiaci pri ich výrobe použili ľubovoľné techniky (napr. maľovanie, kreslenie, koláž). Tohtoročnú tému - Najlepší fantasy príbeh podľa mňa vyzerá takto... zvládli bravúrne a prejavili svoj talent a schopnosti. Ako to dopadlo vidíte aj na fotkách.

Druhým zámerom projektu bolo spoznať takouto formou svojich rovesníkov. Každý mohol na vytvorenú záložku napísať svoje údaje, vďaka ktorým sa s ním môže skontaktovať študent Hotelovej akadémie v Košiciach, ktorá sa tento rok stala našou partnerskou školou.

Ako to dopadlo sa dozvieme časom, ale veríme, že aj takáto aktivita podnietila u žiakov záujem o knihy a čítanie.

Mgr. Zuzana Badžanová