Začítali sme sa do jesene

Ako sa stalo dobrým zvykom, aj tento rok krajská knižnica P.O. Hviezdoslava zorganizovala už 17. ročník literárneho festivalu Prešov číta rád. Hotelová akadémia už pravidelne spolupracuje pri tejto akcii a aj v tomto školskom roku sme na pôde našej školy privítali zaujímavých a inšpiratívnych ľudí. Vo štvrtok to bola Ivana Komanická, v piatok dokonca dve autorky – Eva Luka a Jana Micenková. Oslovili sme žiakov, aby sa podelili so svoje dojmy.

Ivana Komanická nám rozprávala o svojich neľahkých začiatkoch a neskorom debute. Porozprávala aj o tom, ako vedie svoje deti k umeniu a ku tvorbe básní. Jej inšpiráciou boli aj dcérine maľby, ktoré vznikli počas pandémie. Prečítala niekoľko svojich ukážok, ktoré sa nám veľmi páčili a ponúkla nám pár myšlienok na premýšľanie i povzbudenie k vlastnej tvorbe.
Sme veľmi radi, že zavítala na našu školu a prišla nám porozprávať o poézii a svojom živote. Ďakujeme.

Emma Balážová V.C

V piatok 23. 9. 2022 sa žiaci s niekoľkých tried zúčastnili na prednáške v rámci festivalu Prešov číta rád. Našu školu navštívila spisovateľka Eva Lukáčová, ktorej umelecké meno je  Eva Luka. Predstavila nám pár svojich diel a veľmi pútavo porozprávala o svojom živote a štúdiu v Japonsku. Dielo Brutálničky, z ktorého nám prečítala pár básní, zaujalo viacerých prítomných.

Richard Tokarčík V.D

Článok s fotogalériou