Spolupráca so zahraničnými VŠ

Dňa 12. 11. 2021 sme v rámci PK ekonomických predmetov pripravili pre žiakov 5. ročníka online prezentáciu zástupcov Katedry cestovného ruchu z Metropolitnej univerzity v Prahe.

Prezentácia sa niesla v duchu témy: „Aktuálne problémy cestovného ruchu a možnosti štúdia tohto odboru.“ Študenti sa dozvedeli ako vnímajú súčasnú situáciu v cestovnom ruchu predstavitelia tejto univerzity, zároveň im predstavili podmienky prijatia na štúdium, informovali o ponuke odborov, uplatnení, či možnosti zapojiť sa do programu Erasmus, ktorý prináša študentom možnosť stráviť časť svojho vysokoškolského štúdia v zahraničí.

Súčasťou česko – slovenského online stretnutia bola aj stručná prezentácia o súčasnosti a budúcnosti cestovného ruchu s ohľadom na ťažké časy, ktoré momentálne cestovný ruch zažíva.

Ing. Antónia Kolenková, vedúca PK EKO predmetov

Článok s fotogalériou