OKTÓBER – mesiac úcty k starším

Členovia školského parlamentu našej akadémie sa pri tejto príležitosti rozhodli potešiť starkých v zariadení pre seniorov Harmónia, Prešov – Cemjata. Chceli im pripomenúť, že sa na nich myslí, stále sa má kto o nich postarať a občas im niekto pripraví prekvapenie. O to sa postarali šikovné členky ŠP – Kristína Gočová, Margaréta Bondrová a Soňa Holečková zo IV. B. Pridala sa aj prváčka Petronela Balogová (I. C). Skontaktovať sa s Harmóniou pomohol ďalší člen ŠP Filip S. Straka z III. C.

Tohoročná jeseň je bohatá na jablká, preto z niekoľkých návrhov padla voľba na pečenie voňavej jablkovej štrúdle. V stredu 19. 10. sa dievčatá pustili do práce a výsledkom bolo viac ako 200 kusov vynikajúcej jablkovej štrúdle. Tie na druhý deň putovali do spomínaného zariadenia pre seniorov Harmónie. Boli sme srdečne prijatí zástupkyňou riaditeľa, ktorá sa postarala o odovzdanie prekvapenia pre starkých. Pre nás bola odmenou možnosť vlastnoručne si naoberať jablká z ich malého sadu. Dve debničky plné jabĺk skončili v škole a v piatok sa stali súčasťou desiaty žiakov i zamestnancov školy.

Na obyvateľov Harmónie tak skoro nezabudneme, blížia sa vianočné sviatky a vôňa medovníkov urobí svoje...

Mgr. Zuzana Bavoľárová

koordinátorka ŠP