NO BACKPACK DAY

V pondelok ráno 3. 4. 2023 sa nejeden okoloidúci čudoval, keď si naši študenti Hotelovej akadémie cestou do školy svoje učebné pomôcky niesli uložené v rôznych zvláštnych predmetoch, ako sú všelijaké krabice, klietky pre zvieratká, odpadkové vrecia, plyšáky, prenosné debničky či smetný kôš!

Áno, áno, znie to bláznivo a aj to bláznivé bolo, no malo to hlbší význam. No BackPack Day alebo Deň bez školských batohov je aktivita, do ktorej sa v poslednej dobe zapája rad školákov po celom svete. Cieľom tejto obľúbenej akcie, šíriacej sa sociálnymi sieťami, je upozorniť  na milióny detí v krajinách tretieho sveta, pre ktoré vzdelanie nie je ľahko prístupné a denne nosia školské pomôcky v ruke do škôl vzdialených aj niekoľko kilometrov.

Deň si každý z nás užil, ale radšej budeme mať veci v školskej aktovke a ceniť si, každý jeden deň, že máme toľko veľa možností oproti iným krajinám, ktoré by boli radi aj za tú školskú aktovku. O tom ako sa vydarila celá akcia, sa môžete presvedčiť v našej galérii.

Janka Kinská
animátorka IV. C triedy