IMATRIKULÁCIA 2022

Každý rok nám pribúda do našej školy nová krv, zmätené tváre, ktoré sa prvé týždne snažia zorientovať, spamätať a ako tak prispôsobiť našej (a teraz už aj ich) škole. Míňame tieto tváre na chodbách a tiež sme z nich trochu zmätení. Sú pre nás neznámi a pravdepodobne ani tie naše tváre im nič nehovoria. Bolo by vhodné spoznať sa!

Presne preto sme našu novú krv - prvákov - privítali a prijali do našej školy na Imatrikulácii, ktorú zorganizovala naša IV. C dňa 15. 11. 2022. Program bol veľmi pestrý, od pasovania prvákov, cez ich sľuby, až po odovzdávanie cien pre tých najlepších z najlepších. Samozrejme, že si prváci museli prejsť aj istými „skúškami“ (predsa ich nezoberieme do partie len tak jednoducho). Úlohy, ktoré si na nich starší žiaci pripravili preverili ich rýchlosť (obliekanie/vrstvenie čo najviac kusov odevu či preteky s vajíčkom), balans (držanie jablka na hlave), no aj ich umelecké vlohy (vymýšľanie choreografie).

Aká by to bola Imatrikulácia, keby nehrala poriadna hudba a tanečný parket by zíval prázdnotou? Táto časť nesmela chýbať ani tento rok. Všetci sme sa úžasne zabavili aj so skvelou hudobnou kapelou ROBI M.

Po tomto dni sú prváci oficiálne prijatí medzi nás, do našej hotelovej akadémie. Svoje sľuby voči nám aj tejto škole ste už, milí prváci, odriekli, tak ich pekne dodržte a my ostatní sa na oblátku budeme snažiť, aby ste sa tu mali vždy čo najlepšie.

Janka Kinská, IV. C

Článok s fotogalériou