Exkurzia v Tatrách

Dňa 12. 09. 2022 a dňa 13. 09. 2022, ráno o 7:00 hod., žiaci 5. roč. s miernou únavou a kofeínovým deficitom nastúpili do autobusu, ktorého konečnou zastávkou bolo Štrbské Pleso, resp. parkovisko pod ním.

Prvou prehliadkou bol Grand Hotel Kempinski, 5-hviezdičkový hotel, postavený na brehu Štrbského Plesa, je slovenským unikátom pre počet hviezdičiek a pre štandard, ktorý ponúka. Moderná architektúra, knižnica na požičanie kníh a tiež na ich kúpu, wellness s výhľadom na horské jazero, originálny obraz so skrytou lienkou a veža s výhľadom na naše Tatry sú jeho ďalším klenotom. Videli sme aj prezidentský apartmán, v ktorom by sa mnohí stratili, prechádzali a objavovali miestnosti, všetko v sprievode slov pána Hollého. Naším druhým hotelom bol Wellness Hotel Borovica****, ktorý so svojim dreveným nábytkom pôsobil veľmi útulne. Wellness a saunový svet, ktorým nás pani previedla spôsobil, že väčšina by tam najradšej ostala. Veľmi zaujímavá bola aj terasa na streche, na ktorej sa hostia dostanú takmer nad koruny stromov a s pomocou ďalekohľadu sa môžu pokúsiť hľadať kamzíky na ďalekých horských výbežkoch. Ideálna dovolenka! Skvelá prehliadka v oboch hoteloch nám určite rozšírila obzory v oblasti hotelierstva a ukázala nám niečo nové, inšpiratívne, z čoho môžeme čerpať do budúcna, možno pri vlastných hoteloch alebo aspoň pri maturite. Ďakujeme.

Emma Kičurová, žiačka V. B triedy

Článok s fotogalériou