Exkurzia Košice - Európsky deň jazykov

Dnes máme všetci radi akcie 2 v jednom, na podobnej sme sa zúčastnili aj my. Bola to exkurzia do Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach. Táto akcia sa konala dňa 20. októbra 2022 pre žiakov II. A a IV. A triedy s pani učiteľkami Z. Badžanovou a S. Kuchárovou.

V 1. časti, v nemeckej knižnice Goetheho inštitútu sa žiaci dozvedeli množstvo zaujímavých informácií o samotnej knižnici, o ponúkaných učebných materiáloch a knižnom fonde, možnostiach jazykových hodín a konzultácií v priestoroch knižnice. (Určite sa ešte raz zastavíme).

V 2. časti sme navštívili Americké centrum v priestoroch Štátnej vedeckej knižnice. Žiaci si prezreli prezentáciu o knižnici, riešili logickú úlohu v angličtine, oboznámili sa s  možnosťami štúdia a práce v zahraničí. Táto časť zanechala v žiakoch najväčší dojem. Veríme, že akcie 2 v jednom aj pre krátkosť času ešte zopakujeme.

Článok s fotogalériou