Európsky deň jazykov 2022

A čo? Na našej škole Európsky deň jazykov nebude? Čoby nie? Bol. A tí čo boli v škole, si mohli zmerať sily v rôznych zábavných súťažiach a kvízoch.

Celá škola mohla súťažiť o knihu Oxford English Grammar Course, ktorú nakoniec vyhral Daniel Imrich z I.C, ktorý na 90% pokoril kvíz o Európskych jazykoch. Gratulujeme. V ďalšom kvíze žiaci virtuálne v angličtine ochutnali typické jedlá 13 európskych národných kuchýň a nemčinári súťažili v kvíze o Európe. Inšpiratívna pre mladších študentov bola zasa prezentácia zážitkov z pobytov na Cypre a v Anglicku. Niektorým sa podarilo uniknúť aj s učiteľkami do kaviarne, či dokonca do Košíc. V kaviarni si spoločne popri pití kávy prečítali literárne diela vo francúzštine. A v Košiciach v Americkom centre si mohli zasnívať o možnostiach štúdia a práce v USA. Ruštinári si hravým spôsobom osvojovali a opakovali slovnú zásobu.

Článok s fotogalériou