Biela pastelka a modrá nezábudka

23. 9. 2022 mnohí žiaci našej školy, a nielen oni, prispeli dobrovoľnou peňažnou čiastkou do zbierky Biela pastelka.

Biela pastelka je každoročná zbierka, ktorá aj vďaka vašej podpore pomáha zlepšiť životy tých, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Tie sú  použité na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.

7. 10. 2022 sme sa zapojili do zbierky Modrá nezábudka, ktorej organizátorom je Liga za duševné zdravie SR. Modrý kvietok nezábudky je symbolickým vyjadrením krehkosti duševného zdravia a vyzýva ľudí nezabúdať, že bez duševného zdravia nemôže existovať ani fyzické zdravie. Pevne veríme, že aspoň takýmto spôsobom sme pomohli ľuďom, ktorí to veľmi potrebujú.

Kristína Gočová
predsedníčka  Školského  parlamentu