Banket III. C - Otvorenie retro kaviarne Repete

Dňa 30. 11. 2023 sa na našej škole uskutočnila cvičná praktická maturitná skúška žiakov z III.C na tému ,,Otvorenie retro kaviarne Repete ”. Banket prebiehal v príjemnej atmosfére plnej hudby.

Po výborne odvedenej práci sme si mohli vychutnať jedlá, ktoré sme sami pripravili. Taktiež bola pozvaná naša triedna pani učiteľka Ing. Lucia Bučková, ktorá nám zároveň pomáhala pri realizácii banketu vrámci odbytového strediska a vo výrobnom stredisku nám pomáhala pani učiteľka Mgr. Ľudmila Krompaská

Miestnosť sme ozdobili retro motívami, hudobnými nástrojmi a celkovú výzdobu sme ladili do červeno-čiernych farieb. Grafické prevedenie menu a výzdobu sme prispôsobili našej téme. Menu s pomocou pani učiteľky Krompaskej vytvárali kuchári, aby sme pripravili ,,Retro” pokrmy, ale pretvorili ich do moderného štýlu.

Na začiatok nám naši kuchári pripravili pochúťkový šalát s nadýchaním banketovým pečivom. Ako polievku sme mali tradičný hovädzí vývar s domácimi rezancami. Na medzichod sme servírovali chlieb vo vajíčku s mozzarellou a bazalkou. Ako hlavné jedlo boli servírované kuracie rolky so sušenou broskyňou a bravčové rolky plnené sušenou paradajkou, ako prílohu sme zvolili ryžu, ktorú sme obzvlášnili čiernou šošovicou a doplnili sme aj batátové hranolky. Medový krémeš s malinovým coulis bol sladkým zakončením nášho čarovného večera.

Počas príprav sme mali možnosť získať množstvo skúsenosti. Taktiež sme si vyskúšali aj pozície manažérov a
skladníkov.

Každý z nás sa z prípravy nášho banketu naučil niečo nové a získané skúsenosti určite skôr či neskôr využijeme v živote.

Článok s fotogalériou