Banket III. A – Čaro lesa

Dňa 29. 11. 2023 sa na našej škole uskutočnila cvičná praktická maturitná skúška žiakov lll. A na tému ,,Čaro lesa” pri príležitosti otvorenia lesoparku. Celý banket prebiehal v útulnej atmosfére zdobenej prírodnými tónmi. Účastníci cvičnej praktickej maturitnej skúšky mohli oceniť jedinečnú atmosféru, ktorú sme mali možnosť vytvoriť, to prispelo k celkovému pohodliu a prijemnej atmosfére podujatia. Slávnosť sme pripravili my žiaci, a na konci dňa sme si mohli vychutnať jedlá, ktoré sme sami pripravili. Taktiež sme pozvali našu triednu učiteľku Mgr. Andreu Pipkovú. Po odbornej stránke nám pomáhali a kontrolovali aj hodnotili vyučujúci Ing. Adela Vašková a Ing. Petra Mihaliková.

Miestnosť sme ozdobili prírodnými prvkami, vytvárajúc dojem lesa. Menu a výzdobu na slávnosti sme prispôsobili našej téme. Menu spoločne s vyučujúcim vytvárali kuchári.

Odštartovali sme to s kari humusom spolu a naan chlebom, ako polievka bola šampiňónový krém zdobený batátovým chipsom. Na medzichod sme servírovali grilovaný pstruh s dusenou zeleninou. Ako hlavné jedlo bolo servírovaná bravčová panenka, opekané zemiaky a whiskey omáčka. Machová tortička v našom prevedení bola sladkým zakončením.

Počas príprav sme mali možnosť získať skúsenosti, ktoré nám pomôžu v ďalších príležitostiach v živote. Taktiež pár z nás si vyskúšalo manažovať väčšiu skupinu ľudí a zistili, že to nie je také jednoduché. Napriek niekoľkým menším ťažkostiam sme to zvládli ako jeden tým.

Celkový úspech tejto cvičnej praktickej maturitnej skúšky a slávnosti nám ukázal, že spolupráca a úsilie vytvárajú nezabudnuteľné a pôsobivé udalosti, ktoré nás formujú nielen odborne, ale aj osobnostne.

Článok s fotogalériou