Veľtrh práce a vysokých škôl ProEduco

Dňa 6. 12. 2018 žiaci IV. B a IV. C navštívili v košickej Steel Arene veľtrh práce a vysokých škôl ProEduco.

Na výstave mali možnosť pozrieť si stánky niektorých zamestnávateľov z regiónu a informovať sa o ich ponukách pre budúcich zamestnancov. Takisto aj vysoké školy zo Slovenska aj Česka poskytli informácie o možnostiach štúdia na jednotlivých fakultách VŠ. Pracovníci Úradu práce informovali o právach a povinnostiach absolventov stredných škôl po skončení štúdia a pri nástupe do práce v zahraničí, žiaci sa mohli dozvedieť aj o najväčšom poskytovateľovi duálneho vzdelávania v regióne – firme T-Systems. Naši žiaci nevynechali ani možnosť bezplatne otestovať svoje vedomosti v cudzích jazykoch a informačných technológiách.

Veríme, že návšteva veľtrhu pomohla našim žiakom lepšie sa zorientovať na trhu práce a získať pre nich dôležité informácie týkajúce sa ich budúcej kariéry.