Tučibomba...No a čo?

Piatkové ráno začalo pre žiakov III.B a III.C príjemnou besedou s autorkou kníh, novinárkou, herečkou, mediátorkou, Renátou Názlerovou. Stretli sme sa v Knižnici Pavla Országha Hviezdoslava v Prešove pri príležitosti ďalšieho ročníka známej akcie Prešov číta rád. Táto autorka pôsobila veľmi ľudsky, otvorene, úprimne a páčila sa mi svojím vystupovaním. Väčšina žiakov ju poznala z televíznych relácií Súdna sieň, Ochrancovia alebo Supermama.

Predstavila nám svoje knihy, ktoré napísala. Zaoberajú sa každodennými problémami, ktoré trápia všetkých z nás. Sú to medziľudské vzťahy a predsudky, s ktorými sa stretávame denno-denne, pretože dnešný svet je konzumný a práve na týchto „vzťahoch“ si zakladá.

Táto beseda nebola len o knihách, ale aj o tom, ako mediátorstvo zmenilo jej život. Pomáha ľuďom, ktorí sa nemajú na koho obrátiť so svojimi problémami a nikdy neodmietne pomoc deťom.

V jednotlivých momentoch mi pripadala ako hrdinka z akčného filmu, ktorá mení svet k lepšiemu a bojuje so zlom. Cez všetku ľudskú nenávisť a neprajnosť sa snažila nájsť pozitíva a ukázať ľuďom, že názory iných treba síce rešpektovať, no každý je strojcom svojho šťastia. Táto beseda bola pre mňa prínosom, a nielen pre mňa. Povzbudila nás, aby sme sa nebáli meniť svet a tiež, že nemusí byť všetko také, aké sa na prvý pohľad zdá.

Kristína Křížová

III.C