ODBORNO – POZNÁVACIA EXKURZIA DO BRATISLAVY

27. 1. 2018 skoro ráno vycestovali vlakom z Prešova do Bratislavy žiaci hotelovej akadémie. Naším hlavným cieľom bola návšteva výstaviska INCHEBA, kde sa konalo niekoľko výstav. My sme sa zamerali na výstavy DANUBIA GASTRO, ITF SLOVAKIATOUR a CAMERA SLOVAKIA.

Po príchode do Bratislavy sme sa hneď presunuli do areálu INCHEBY. Vedúca exkurzie, p. Korbová, nás previedla areálom výstaviska, zorientovala v priestore a upozornila na hlavné výstavy.

Sledovali sme súťaž vo varení naživo „DANUBIUS GASTRO CUP 2018 v odbore kuchár senior, METRO Cash & Carry s.r.o.Live cooking show, prezentácie profesionálnej kuchárskej elity so šéfkuchárom Vojtom Artzom a tiež ukážky prípravy jedál so zreteľom na ekonomické využitie surovín a food styling.  V kávovom mestečku sme držali prsty aj naším absolventom v súťaži Latte art Show Incheba.  S nemým  úžasom sme sledovali barmanskú súťaž v kategórii flair. Ochutnali sme bratislavské rožky i tradičné pagáče.

Na veľtrhu ITF Slovakiatour sme mohli porovnať ponuky cestovných kancelárií, najvýznamnejších slovenských kúpeľov, dozvedieť sa informácie o obľúbených destináciách od zástupcov jednotlivých krajín a regiónov, ale aj expozícií slovenských a českých krajov, regiónov, miest a obcí. Catering pre Prešovský samosprávny kraj zabezpečovali učitelia a žiaci našej hotelovej akadémie. Bolo pre nás potešením stretnúť sa s nimi v Bratislave.

CAMERA SLOVAKIA je festival pre ľudí, ktorých naša planéta neprestáva fascinovať. Videli sme úžasné fotografie od najlepších slovenských cestovateľov. Zúčastnili sme sa na prezentácii Ľuboša Fellnera o expedícii za orlími lovcami do Mongolska.

Pred cestou domov sme sa ešte prešli večernou Bratislavou. Išli sme po trase Incheba, Nový most, Bratislavský hrad,  Michalská brána, Hlavné námestie, Hviezdoslavovo námestie, Primaciálny palác, Grasalkovičov palác, hotel Mercure a Hlavná stanica. Zistili sme, že Staré mesto  v hlavnom meste v sobotu žije. Ulice i kaviarne boli plné ľudí rôznych vekových kategórií.

Oľga Korbová