DEŇ ZDRAVIA 2017

Zdravie a kvalita života sú základným právom každej ľudskej bytosti. 7. apríl 1948 sa udáva ako dátum vzniku Svetovej zdravotníckej organizácie, ktorá odvtedy oslavuje a s ňou celý svet - Svetový deň zdravia.

Aj žiaci a učitelia našej školy si ho v pondelok 10 apríla pripomenuli a to reláciou na tému „Moje zdravie“ v školskom rozhlase, výzvou na  zacvičenie si počas prvej hodiny spolu s učiteľmi a ochutnávkou zdravej desiaty v školskom bufete.

Ing .Bučková a MVDr. Mihályová pripravili spolu so žiakmi I.A. a II.A   zdravé nátierky a to cícerovú a mrkvovo-tvarohovú, ktoré servírovali na celozrnných rožkoch, na brokolicovom koláčiku a na ovsených chlebíčkoch spolu s chutnou zeleninou.  Samozrejme sme nezabudli ani na pitný režim.  Ponúkli sme smoothie zo špenátu, jabĺk a banánov. Zdravé jarné  chlebíčky sa stretli so záujmom žiakov, takúto akciu určite zopakujeme.

Šťastie sa podobá zdraviu. Dokiaľ ho máš, ani si ho nevšimneš. Preto, starajme sa o svoje zdravie, aby sme si ho uchránili čo najdlhšie.

MVDr. Mihályová