Zahraničná prax vo Švajčiarsku

Každoročne Švajčiarsko - slovenské združenia cestovného ruchu v Banskej Bystrici, oslovuje  našu školu s ponukou stáže. Z dôvodu, že ich švajčiarsky partner Swiss Hospitality Academy v Maienfelde je presvedčený, že sa prísne obmedzenia zamerané na zabránenie šíreniu pandémie minimálne vo Švajčiarsku uvoľnia tak, že bude možné otvoriť hotely, penzióny a reštaurácie v kantóne Graubünden, kde sa realizujú odborné praxe našich študentov.

Už v minulej zimnej sezóne boli otvorené viaceré lyžiarske strediská vo Švajčiarsku, miera nakazenosti obyvateľov Švajčiarska je relatívne nízka, pretože od jesene 2020 sa významne obmedzil príchod návštevníkov zo zahraničia do Švajčiarska.

Ponuka pre študentov s možnosťou absolvovať odbornú prax vo Švajčiarsku je hlavne na zimnú sezónu.

Pobyt je organizačne zabezpečený v dvoch cykloch - na výučbu počas 14 dňového intenzívneho kurzu v školskom hoteli v Kastanienbaume pri Luzerne. Tu si študenti vybavia aj pracovné povolenia a následne si účastníci praxe môžu hotelové zariadenia vybrať na báze dobrovoľnosti.

Okrem jazykových a pracovných zručností študenti získajú nové poznatky, nadviažu nové kontakty a zarobia si na veci po ktorých túžia, alebo ich potrebujú.

svajciarsko